Nieuws

Waterwoud landt steeds beter in getijdenlandschap

3 september 2026
Rotterdam

In 2019 ontwierpen we met NEXT architecten de installatie Waterwoud aan de Rotterdamse Nieuwe Maas. Het was destijds de eerste zichtbare stap in de vernieuwing van het Eiland van Brienenoord. Ondertussen is de vernieuwing gereed en is te zien hoe de getijdennatuur zich ontwikkelt.

Waterwoud, Eiland van Brienenoord - situatie 2026

Uitkijkpunt Waterwoud is in 2018 geschonken aan de stad ter gelegenheid van het 150-jarig jubileum van het Rotterdamse bagger- en landaanwinningsbedrijf Van Oord. De installatie biedt de bezoeker die omhoogklimt een panoramisch uitzicht over de rivier en de langsvarende schepen.

De bezoeker kan ook afdalen naar de wonderlijke wereld van de lokale waterflora en -fauna. De structuur is zo ontworpen dat bezoekers de verschillen in het waterpeil als gevolg van de getijdenwerking ervaren. Anno 2026 ligt het ‘woud van buizen’ meer en meer ingebed in de getijdennatuur aan de zuidkant van het Eiland Van Brienenoord

Waterwoud past heel natuurlijk in de recente herinrichting van het eiland

Goed te zien is dat zich rond en tussen de palen lokale stadsnatuur ontwikkelt. Bij de herinrichting van het eiland door de gemeente is gebruik gemaakt van hetzelfde kleur-/materiaalpalet waardoor het mooi bij elkaar komt en echt een geheel vormt.

Waterwoud is in 2021 als één van tien projecten genomineerd voor de Rotterdam Architectuurprijs RAP21. In 2024 is het Eiland van Brienenoord met het Waterwoud genomineerd voor de Rijksprijs de Gouden Piramide.

Gerelateerd