Nieuws

De langste zelfsluitende waterkering in GWW Bouwmat

2 oktober 2026
Arcen

In Arcen wordt gebouwd aan een bijzondere zelfsluitende waterkering. Een dijk die niet alleen beschermt tegen hoogwater, maar ook het historische karakter van het dorp versterkt.

Als onderdeel van het team van Dijkzone Alliantie Arcen verzorgen Trafique - ontwerpers van landschap en leefomgeving, NEXT architects en H+N+S Landschapsarchitecten het ruimtelijk ontwerp. Voor de nieuwe GWW Bouwmat zijn de ontwerpers geïnterviewd over het project. Lees het artikel hier vanaf pagina 144.

Een zelfsluitende waterkering van 600 meter, volledig geïntegreerd in 38 achtertuinen, vormt een belangrijk onderdeel van het ontwerp. Coupures bij de dwarsstegen zijn hier zorgvuldig ontworpen als herkenbare poorten tussen dorp en rivier. Ten noorden van de dorpskern voert een groene dijk ontspannen door het landschap, terwijl aan de zuidzijde een 'waterkerende kasteelmuur' wordt aangelegd. Het nieuwe gemaal is samen met de Wijmarsche watermolen een bijzonder ensemble. Zo kleurt de waterkering naar het rijke en gevarieerde landschap.